224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie z koła teatralnego

Obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uświetnił apel przygotowany przez uczniów uczęszczających na zajęcia koła teatralnego.  Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie głos zabrała Pani Dyrektor. W części artystycznej zatytułowanej Komu potrzebna jest historia? przypomniane zostały okoliczności uchwalenia pierwszej w Polsce i Europie a drugiej na świecie ustawy zasadniczej która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej.

Młodzi artyści oddali również hołd twórcom konstytucji:Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu, Hugo Kołłątajowi, Stanisławowi Staszicowi, Ignacemu Potockiemu i Stanisławowi Małachowskiemu. Miłym akcentam apelu była manifestacja przywiązania uczniów naszej szkoły do symboli narodowych - każdy przedszkolak miał przypięte godło .

Opublikowano: 07 maja 2015 17:25