VIII Rajd Spódnicowy Śladami Witolda Gombrowicza

VIII Rajd Spódnicowy

VIII Rajd Spódnicowy Śladami Witolda Gombrowicza odbył się w dniu 15 maja br. Trasa rajdu niezmiennie  rozpoczyna się w Jedlińsku a kończy we Wsoli wizytą w Muzeum Witolda Gombrowicza. Organizatorami rajdu są Zarząd Oddziału Mazowieckiego PTSM oraz SK PTSM przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlińsku. Dzięki tego typu imprezom plenerowym turystyka piesza i krajoznawcza staje się coraz popularniejsza.
    Uczestnikami rajdu  reprezentującymi Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Ludwikowie byli uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami panią E. Skrzypczyńską oraz panią W. Kaletą.
      Na trasie tegorocznej wędrówki znalazł się m.in. XVIII - wieczny kościół w Jedlińsku, który zwiedzili uczestnicy. W czasie rajdu drużyny rywalizowały w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Witolda Gombrowicza, a po przebyciu ostatniego etapu miały możliwość uczestniczenia w konkursie na najoryginalniejszą spódnicę. W rywalizacji tej uczennica klasy IV - Weronika Szczęsna - zajęła IV miejsce.
      Po wspólnym posiłku wszyscy zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach wrócili do macierzystych szkół.

Opublikowano: 21 maja 2015 19:25

VIII Rajd Spódnicowy Śladami Witolda Gombrowicza