Czad i ogień - obudź czujność

6 grudnia gościliśmy w szkole przedstawiciela Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu pana Marcina Ziomka. W ramach kampanii społeczno – edukacyjnej „Czad i ogień – obudź czujność” wygłosił on prelekcję dla uczniów klas IV – VII . Dzieci dowiedziały się, m.in. czym są czujki czadu, dlaczego czujka czadu może uratować życie mieszkańcom domu, jak postępować, by nie dopuścić do ulatniania się czadu, jak zapewnić właściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. Ciekawa prezentacja multimedialna i film, które zaprezentował prelegent wzbudziły duże zainteresowanie uczniów. Chętnie odpowiadali na pytania i sami je zadawali. Mamy nadzieję, że  uzyskane wiadomości przyczynią się do podniesienia ich świadomości w zakresie przyczyn i skutków zatrucia tlenkiem węgla. Ten silnie trujący, bezbarwny i bezwonny gaz nie bez przyczyny nazywany jest „cichym zabójcą”. Każdego roku w sezonie grzewczym na skutek zatrucia CO umiera w Polsce kilkadziesiąt osób.

D. Molenda - Mokosa

Opublikowano: 07 grudnia 2017 14:03