Star Wars i ... Królewski Ogród Światła w Wilanowie

W dniu 18 grudnia 2017r o godz.1015 sprzed  szkoły wyruszyliśmy autokarem na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Uczniowie z klas IV-VII (27 osób), zostali do tego sposobu poznawania tajników otaczającej nas rzeczywistości skutecznie  zachęceni przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Kingę Morawską.
Opiekunami grupy wycieczkowej naszej szkoły byli p. Magdalena Postek i Paweł Zegarek.
Na tę wycieczkę wyjechaliśmy w towarzystwie grupy uczniów gimnazjum z Jedlińska pod opieką p. Teresy Leśniewskiej. Kierownikiem i pomysłodawcą  wycieczki był p. Mariusz Kilar.
     Przygodę rozpoczęliśmy, zgodnie z harmonogramem wycieczki,  od obejrzenia filmu ,,Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi” w sali kinowej IMAX. Jest to sala niekonwencjonalna, z ekranem o wymiarach 18 x 24 metry. Rewolucyjne zastosowanie dwóch obiektywów w cyfrowych projektorach IMAX sprawia, że obraz 3D jest jaśniejszy, ostrzejszy i bardziej komfortowy dla oka. Są też większe, wygodniejsze oraz bardziej wytrzymałe okulary. Jedyne w swoim rodzaju wrażenia podczas seansu zapewniają również: amfiteatralny układ sali, najwyższej klasy fotele i majestatyczna jakość dźwięku. Seans trwał 150 minut. W tym czasie przenieśliśmy się do innej epoki. Doznania, których doświadczyliśmy to, m.in. przyspieszone bicie serca, brak "łączności z otaczającą nas rzeczywistością, a  radość poznawania  zaskakujących sekretów przyszłości i niezgłębionych tajemnic Mocy. Nasze duchowe przeżycia uzupełniliśmy posiłkiem w restauracji serwującej menu z różnych krajów.
     Drugą część pobytu w Warszawie - około 50 minut - poświęciliśmy na zwiedzanie Królewskiego Ogrodu Światła przy pałacu w Wilanowie. Jest to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Nowa instalacja – Zimowy Ogród Króla - rozświetla w tym roku wilanowski ogród. Ekspozycja ta jest elegancka, wyrafinowana i wprost nawiązująca do piękna architektury oraz historii pałacu. Każdy element i detal świetlnej wystawy odwołuje się do źródeł ikonograficznych - herbu Jana III Sobieskiego oraz symboliki pałacu. Zwiedzając park, wkroczyliśmy w przestrzeń, w której poczuliśmy się tak, jak na królewskim dworze. Odbyliśmy też spacer po Magicznym Ogrodzie Króla, który już ostatni rok rozświetla ogród przy Oranżerii.

Zgodnie z planem, pełni niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do swoich domów krótko po godzinie 20.

Paweł Zegarek

Opublikowano: 20 grudnia 2017 15:01