Spotkanie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu

W dniu 6 grudnia 2018r. zaszczycili nas swoją obecnością w szkole panowie strażacy: młodszy kap. Adrian Becher i młodszy asp. Konrad Margas z Państwowej Straży Pożarnej  w Radomiu. Celem spotkania Strażaków z uczniami naszej szkoły było uświadomienie im, jakim zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka jest tlenek węgla, potocznie zwany czadem .
Uczniowie dowiedzieli się od panów o tym, że czad wydobywa się z wadliwych lub źle użytkowanych urządzeń grzewczych oraz przewodów kominkowych i że jest gazem  silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym. Panowie wytłumaczyli uczniom, w jaki sposób dochodzi do zatrucia czadem, jakie są jego następstwa, jakie są objawy zatrucia, jak pomóc osobie poszkodowanej przy zatruciu czadem.
Objaśnili również, jak wyglądają czujniki czadu, w jaki sposób działają wskazując tym samym na potrzebę ich montowania, szczególnie w części domu, w której śpimy.

Paweł Zegarek

Opublikowano: 08 grudnia 2018 14:07