"UMIEM PŁYWAĆ"

PSP im. Jana Pawła II w  Ludwikowie przystąpiła do realizacji programu powszechnej nauki pływania „UMIEM PŁYWAĆ”. To bardzo dobra i korzystna alternatywa dla szkół, które mają ograniczony dostęp do krytych basenów.
Trzydzieścioro jeden uczniów klas I- III od 20 lutego 2019r. bierze udział w projekcie "Umiem pływać" organizowanym przez Mazowieckie Zrzeszenie LZS w Warszawie. W ramach projektu dzieci rozpoczęły naukę pływania pod okiem doświadczonych instruktorów na pływalni w Radomiu.
Początkowo  oswajały się z wodą i uczyły bezpiecznego zachowania na basenie. Dzięki zajęciom wielu uczniów po raz pierwszy skorzystało z zajęć na pływalni.
    „Operatorem” programu powszechnej nauki pływania „UMIEM PŁYWAĆ” w PSP w Ludwikowie jest Mazowieckie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Warszawie. Z pozyskanej w Ministerstwie Sportu i Turystyki dotacji Mazowieckie Zrzeszenie LZS w Warszawie finansuje dla uczniów z Ludwikowa program wejścia na basen i wynagrodzenie instruktorów.
     Zajęcia nauki pływania będą realizowane od 20 lutego do 12 czerwca 2019 r. W tym okresie odbędzie się 15 wyjazdów na pływalnię AQUAPARK w Radomiu.

I. Walczak

Opublikowano: 20 lutego 2019 20:15