Mikołajki

Mikołajki  to, niewątpliwie, najbardziej lubiane przez dzieci (małe i duże) święto.  W naszej szkole za organizację tego niezwykłego dnia odpowiedzialny jest SU. Zgodnie z tradycją uczniowie przychodzą do szkoły w czerwonych strojach ze świątecznymi motywami. W tym roku szczególnie modne były spektakularne nakrycia głowy – migoczące czapki, rogi, a nawet świąteczne stroiki. Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie podarunki od Rady Rodziców, której składamy serdeczne podziękowania. Niektóre klasy zorganizowały losowanie, aby obdarzyć swoje koleżanki i kolegów mikołajkowymi prezentami. Jedną z największych atrakcji  dnia  był Szkolny Turniej Mikołajkowy Piłki Siatkowej. Rywalizowały w nim trzy drużyny mieszane z klas V – VIII:

drużyna I

Michał Lipiec – kapitan (kl. VIII)
Mateusz Gryz (kl. VIII)
Filip Szeliga (kl. VII)
Julia Szymańska (kl. VI)
Patryk Ulman (kl. V)

drużyna II

Filip Wasil – kapitan (kl. VII)
Jakub Adamczyk (kl. VIII)
Weronika Woźniak (kl. VII)
Andżelika Morawska (kl. VI)
Filip Wieteska (kl. VI)
Filip Dudzik (kl. V)

drużyna III

Klaudiusz Piwowarczyk – kapitan (kl. VIII)
Mateusz Kowalczyk (kl. VIII)
Wiktoria Ofiara (kl. VII)
Natalia Gryz (kl. VI)
Oliwia Piątkowska (kl. VI)
Filip Bogacz (kl. VI)

Po zaciętej walce w turnieju zwyciężyli uczniowie drużyny nr I. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a zwycięzcy również nagrody rzeczowe.

D. Molenda-Mokosa

Opublikowano: 06 grudnia 2019 21:18